Marta Małgorzata Miguła

„Joga jest życiem w zgodzie z prawami Natury, otwiera mnie na doświadczenie pełni, uzdrowienia, szczęśliwej obecność – ananda, harmonizuje ciało, umysł i serce. Tym poszukiwaniem, tym doświadczeniem dzielę się z innymi na prowadzonych przeze mnie zajęciach”.

Od dziesięciu lat jestem uczennica jogina Jivana Vismaya w Centro Shri Vivek Jogi w Barcelonie,pod przewodnictwem żyjącego samo-zrealizowanego mistrza Swami Vivekananda z Khadany w Indiach.
Uczę się również bezpośrednio u mistrza uczestnicząc w odosobnieniach w jego ashramie w Khadanie.Ważna inspiracją na mojej jogicznej ścieżce było spotkanie z Sivananda Joga (jestem certyfikowanym nauczycielem TTC), studiowałam Jogę Integralną w Institut de Estudis Sidharta z Rosa Daniel oraz Jogę Terapeutyczna z Susana Garcia Blanco. Przez ostatnie osiem lat prowadziłam zajęcia i warsztaty jogi w Barcelonie.
(również dla dzieci, dzieci i rodziców, osób starszych, kobiet w ciąży, mam i niemowląt)

Jestem założycielką projektu Joga Kreatywna dla Dzieci, który ma na celu propagowanie jogi wśród dzieci i młodzieży. Od kilku lat organizuje w Polsce szkolenia: Jak Kreatywnie uczyć Dzieci Jogi.
Uzyskałam dyplom nauczycielki Jogi dla dzieci od Lisa Howe „Cuentiños”, Gurudass Kaur „Childplay Yoga”,Marianny Roige „Joga i taniec kreatywny”. W oparciu o te inspiracje, wypracowałam własnąmetodę Jogi Kreatywnej, integrując z jogą moje pasje takie jak taniec,ekspresja, muzykoterapia,w celu przybliżenia dzieciom jogi w sposób dla nich dostępny i ciekawy.

Z wykształcenia jestem antropolożka kultury, instruktorką dramatycznej ekspresji ciała (wg metody Laboratorio Jessiki Walker) biodanza, muzykoterapeutką (wg, metody Benenzon),  gram na harfie celtyckiej. Moje doświadczenie mocy muzyki i dźwięku sprawiło, że niejednokrotnie posługuję się instrumentami w relaksacji na zajęciach jogi.

https://yogarpamarta.wixsite.com/jogadladzieci
https://www.facebook.com/ jogaiedukacja/?ref=bookmarks
http://shrivivekyogapoland.pl/ index.php?page=yoga-2