Jakub Jan Borkała

Od 12 praktykuje jogę i medytację. Od sześciu lat nauczyciel jogi i medytacji w szkole Natha Sampradaya Hatha Joga. Na swoich zajęciach dzieli się z uczestnikami swoim osobistym doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki. W przystępny sposób przekazuje jak prawidłowo praktykować jogę. Zaraża swoim entuzjazmem do praktyki jogi. Indywidualne podejście do każdego praktykującego pomaga na zajęciach prawidłowo poznawać techniki jogi. Fascynuje się również bogatą filozofią wschodu zawartą w starożytnych traktatach – wedach i upaniszadach. Jogo pasją są również wschodnie sztuki walki a w szczególności Karate.

„Joga jest niezwykle bogatym systemem pracy nad sobą. Zawiera w sobie wszystkie elementy potrzebne do naszego rozwoju. Pomaga integrować ciało i umysł, osiągać pełnię zdrowia fizycznego i psychicznego. Systematycznie praktykowana i zgłębiana wpływa korzystnie na całe nasze życie. Joga jest pasją którą warto rozwijać przez całe życie”


Szkoła jogi Nathasampradaya Hatha Joga jest to tradycyjna szkoła Hatha Jogi nawiązująca do nauczania jogi zawartych w dawnych traktatach jogicznych takich jak Hatha Joga Pradipika (Swāmi Swātmārāma) czy Gheranda Samhita (Ryszi Gheranda). W szkole Nathasampradaya zapoznać się można ze wszystkimi ośmioma grupami ćwiczeń stosowanymi w Hatha Jodze.

Są to ćwiczenia etyczno-moralne, reguły czystości, āsany, metody oddychania i pracy z energią życia, ćwiczenia relaksacyjne i uwalniające, nauka metod skupienia i koncentracji oraz nauka metod medytacji czy jak kto woli użytkowania umysłu, a także grupa metod osiągania Samādhi- kontemplacyjnej ekstazy i światła wewnętrznego.

więcej:
http://layah.org/sth/hatha-joga/
https://www.facebook.com/hathajogagdynia/
https://www.facebook.com/JogaWejherowo/?fref=ts
https://jogagdynia.wordpress.com/