Prowadzący 2015

 


Marlena Kotas

Pasjonatka i propagatorka jogi.
Tajniki jogi zgłębiała pod okiem Swami Saradanandy (Centrum Jogi Sivanandy Londyn). Dyplom nauczyciela otrzymała z rąk Swamiego Atmaramanandy (Centrum Jogi Sivanandy Berlin). Naucza i inspiruje od 2006r (szkoła Jogi Makai). Propaguje jogę wśród golfistów. Regularnie pisze dla magazynu Yoga&Ayurveda.

 


Paweł Gutral

Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego kierunku Organizacja i Zarządzanie oraz AWF-u Warszawa kierunku Relaksacja i Joga. Od kilkunastu lat praktykuje pracę z ciałem i umysłem. Przeszło dwa lata temu założył Fundację „Lepiej Żyć Lepiej”. A ostatnie jego „dziecko” to Akademia Redukcji Stresu.

 


Hanna Wilczyńska-Toczko

Dziennikarka Radia Gdańsk, publicystka i reportażystka, psycholog, trener szkoleniowy, terapeutka w nurcie TSR.

 

 


Agnieszka Gutral

Z wykształcenia filolog (polonistyka na UG) i nauczyciel jogi (Relaksacja i joga AWF Warszawa). Od 12 lat praktykuje jogę i medytacje, od 8 lat prowadzi Fuji-san Ośrodek Edukacji Prozdrowotnej. W 2010 r. ukończyła certyfikowany Międzynarodowy Kurs dla Nauczycieli Jogi Szkoły Sivanandy, w 2011 r. kurs zaawansowany, a w 2014 miesięczny nauczycielski kurs tantra jogi w Shri Kali Ashram (Goa, Indie). W 2006 r. jako jedna z kilku osób w Polsce ukończyła półroczny trening medytacyjny, którego ostatnie trzy tygodnie odbyły się u podnóża góry Fuji – ukoronowaniem było wejście na Świętą Górę Japończyków.

 


Artur i Elois

Obydwoje od paru lat zafascynowani Ashtanga Jogą. Praktukują styl Ashtanga Yogi w jej tradycyjnej formie. Poznali się w Mysore zimą 2014 studiując u źródła w KPJAYI i rozpoczęli wspólną przygodę pełną miłości i jogi. Po roku studiowania i uczenia się Ashtangi w Barcelonie, odwiedzili po raz drugi Indie, aby studiować Jogę pod okiem swoich nauczycieli. Po powrocie zdecydowali się zamieszkać w Trójmieście i dzielić się wiedzą i pasją do Ashtangi Jogi.

 


Basia Przygoda

Z wykształcenia jest terapeutą zajęciowym, a z zamiłowania nauczycielem jogi od 16 lat. Prowadzi stałe zajęcia w Gdyni, na Pogórzu Górnym. Organizuje warsztaty weekendowe i wakacyjne. Cyklicznie prowadzi też zajęcia w SPA dr. Ireny Eris na Wzgórzach Dylewskich. Podczas dwukrotnego pobytu w Indiach, doświadczała tradycyjnego przekazu Tantra Kaula Yogi. Poczuła wolność, miłość i akceptację wszystkich aspektów życia. Z wdzięcznością wspomina wspaniałych nauczycieli Bhagavana Shri Shanamukha Anantha Natha i Ma Kristinę Baird oraz ich unikalne nauczanie, którym z wielką radością teraz się dzieli.

 


Wiktor Morgulec

Dyplomowany  nauczyciel jogi wg metody B.K.S Iyengara. Swoje pierwsze lekcje jogi prowadził już 2002 roku. W latach 2002-2004 spędził pół roku w Indiach, kształcąc się u najwybitniejszych nauczycieli metody B.K.S Iyengara w HIMALAYAN IYENGAR YOGA CENTRE w Dharamsala oraz w YOGANGA YOGA CENTRE w Dheradun. Jest współzałożycielem Centrum Joga Żoliborz, Akademii Asan oraz portalu internetowego joga-joga.pl. Jest również autorem pierwszego w Polsce multimedialnego podręcznika do nauki jogi „Joga DVD dla początkujących START” oraz książki „Joga dla początkujących w formule ruch-oddech-relaks”.

 


hy-Ita WarmińskaHello Yoga

Jogiczny tandem z Łodzi. Jako jedni z pierwszych organizują i  prowadzą AcroJamy, zajęcia i warsztaty w zakresie AcroYogi. Nie obce są im także najnowsze jogiczne trendy: AcroYoga, Aerial Yoga, SUP yoga.
Katja Matwij – dyplomowany nauczyciel jogi wg metody B.K.S. Iyengara stopnia Introductory II, instruktor Ashtanga i Vinyasa jogi (Yoga Teacher Alliance RYT 500), instruktor Aerial Yogi.
Ita Warmińska – pion organizacyjny Hello Yoga. Trenowała kajakarstwo, pływanie, aikido, przepada za rowerami. Jogicznie najmocniej tkwi w Ashtandze i AcroYodze.

 


Cyril Yogi

Nauczyciel Jogi z Goa (Indie). Pochodzi z rodziny nauczycieli jogi, którzy przekazali mu wielpokoleniowe doświadczenia oraz rodzinne sekretne techniki wywodzące się z samych źródeł Indyjskich praktyk uzdrawiania ciała, ducha i umysłu. Sam mistrz Cyril Yogi ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w nauczaniu yogi i jest autorem dwudziestojednodniowego programu oczyszczającego, wprowadzającego w świat harmonii i odkrywającego nasze głęboko ukryte możliwości.

 


Magdalena Pfeifer

Znana również jako Magdalena Miętki śpiewaczka, sopran, artystka chóru Opery Bałtyckiej. Uczestniczyła w kursach samorozwoju i wiedzy holistycznej m.in. huny, uzdrawiania duchowego, terapii dźwiękiem, tanatoterapii, bioterapii, astrologii. Prowadzi koncerty gongów, mis tybetańskich i śpiewu intuicyjnego, medytacje przy ich dźwiękach, a także sesje indywidualne. Jej atutem jest włączanie do koncertu śpiewu, głos jest wspaniałym nośnikiem energii i instrumentem uzdrawiającym. W stanach medytacji dźwiękowej (głównie śpiewu) maluje anioły i mandale inspirowane myślą o konkretnych osobach.

 


Zofia Netter

Nauczyciel jogi w trakcie treningu przygotowującego do egzaminu Introductory II organizowanego przez Stowarzyszenie Jogi Iyengara w Polsce. Obecnie uczy się pod okiem  Katarzyny Pilorz. Podczas praktyki czerpie również z doświadczeń zdobytych na warsztatach z Agatą Biernat, Jurkiem Jaguckim, Konradem Kocotem, Ritą Keller i Markiem Migałą.

 


Ania Piecunko

Nauczyciel jogi, psycholog, terapeuta, trener. Jogę praktykuję od 15 lat, od 5 uczy. Praktyka jogi pomaga jej zachowywać balans w życiu, mieć sprawne ciało i spokojny umysł. W świecie, w którym jesteśmy zasypywani różnymi informacjami, który otacza nas ogromną liczba bodźców praktyka jogi, pozwala jej na dokonywanie wyborów dobrych i  zgodnych z wnętrzem. Ukończyła Międzynarodowy Kurs dla Nauczycieli Jogi Szkoły Sivanandy, cyklicznie bierze udział w warsztatach i kursach.

 


Aldona Klebowska

Na co dzień pracuje jako dietetyk, prowadzi szkolenia dla firm oraz warsztaty dla dzieci i dorosłych promujące zdrowy tryb życia.  Współpracuje z Joga Park w Gdańsku, Fizjosferą w Gdyni oraz trójmiejskimi fundacjami.W wolnym czasie prowadzi wyjazdy podczas, których można poznawać nowe smaki, naturalne metody leczenia i przebywac bliżej przyrody.

 


Iwona Brzezińska

Ukończyła szkolenie Comfort Joga Base u Marianny Gutterwil. I cały czas pogłębia swoją wiedzę uczestnicząc w warsztatach i szkoleniach takich nauczycieli jak Kasia Pilorz, Bodzia Matulaniec (Restorative Yoga), Marta Jurkowska i Almuth Kramer (Acro Yoga), Amy Ell (Aerial Yoga), Konrad Kocot, Jurek Jagucki, Maciej Wielobób, Ania Haracz, Marek Migała, Robert Spica. Jest również instruktorem fitness, pilates, zdrowy kręgosłup, aktywne 9 miesięcy (szkolenia u Karoliny Libelt i Patrycji Kornowskiej). Od 6 lat prowadzi własny fitness club Body&mind w Gdańsku, w którym każdy znajdzie własne miejsce, bez względu na wiek i stopień zaawansowania. W zeszłym roku odkryła kolejną ścieżkę – ajurwedę. Certyfikat konsultanta ajurwedy I i II stopnia uzyskała z rąk dr Partap Chauhana. Pracuje również z energią – jest instruktorem Access Bars®.

 


Piotr Ławacz

Psycholog, coach typu executive i life – posiada akredytację ACCInternational Coach Federation. Dotychczas zrealizował ok. 900 godzin kwalifikowanego  coachingu indywidualnego i grupowego oraz setki godzin  coachingu  umiejętności. Prowadzi własną Pracownię Rozwoju Osobistego WIN. Trener biznesu od 1993 roku; przeprowadził ok. 2000 dni szkoleniowych – treningów  i  warsztatów  z  zakresu  psychologii  biznesu,  zarządzania, sprzedaży oraz coachingu. Często gości na łamach mediów, w audycjach radiowych i  telewizyjnych jako konsultant w dziedzinie coachingu i psychologii społecznej. Więcej: www.piotrlawacz.pl

 


Nelli Artienwicz

Od 12 lat dyplomowana nauczycielka tradycyjnej jogi w nurcie Himalaya Tirtha. Doktor nauk ekonomicznych, wykładowca akademicki, autorka, tłumaczka, założycielka ośrodka jogi i medytacji w Gdyni-Orłowie. Prowadzi zajęcia grupowe i sesje indywidualne, a także warsztaty dwudniowe. Już od wielu lat, w każdy czwartek spotyka się z osobami zainteresowanymi jogą, medytacją, duchowym rozwojem, teozofią, zgłębianiem tradycyjnych nauk wschodnich Mędrców i Mistrzów Jogi. Królewska Joga (Radża Joga) to jej pasja, droga i wybór. Radża Joga pozwalaodkryć i doświadczać, jak bardzo mocno psychika, kondycja fizyczna i los człowieka są ze sobą powiązane oraz naucza prostych technik integracji wewnętrznej, głębokiego wyciszenia, wzmacniania siły woli i umysłu oraz kierowania swoim życiem na różnych płaszczyznach.

 


Anna Kubow

Certyfikowany Nauczyciel Jogi, swój dyplom uzyskała w The International Sivananda Yoga Vedanta Centre. Od ponad 15 lat ćwiczy, doświadcza i propaguje jogę. Swoje doświadczenia jogiczne oraz nauki gromadziła przez wiele lat pobytu w UAE, Tajlandii i Indiach. Dzięki współpracy ze szkołą Jogi Makai od czterech już lat w Gdyńskim Centrum Sportu i Rekreacji  prowadzi bezpłatne sesje jogi, w których regularnie uczestniczy ponad sto osób. Wraz ze szkołą Jogi Makai przy współpracy z GOSiR-em  prowadziła pierwszą sesję jogi na stadionie Rugby w Gdyni w maju 2012 r.

 


Marek Miedziewski

Od ponad 20 lat zgłębia różnorodne techniki rozwoju i doskonalenia; najbardziej ceni Kundalini Yogę, która jego zdaniem działa najszybciej i najsilniej ze wszystkich znanych mu metod. Prowadzi indywidualne sesje oraz grupowe zajęcia i warsztaty technik KY (m.in. w Polsce, Anglii) a także treningi dla biznesu. Jest członkiem międzynarodowego zespołu LEMKYT (Leadership & Management Kundalini Yoga Training).

 


Justyna Kowalkowska

Z wykształcenia filmoznawca, z zamiłowania praktykująca różne formy aktywności fizycznej: od piłki ręcznej, przez Nordic Walking, aż po ostatnie odkrycie – gimnastykę czarownic, starosłowiańską praktykę fizyczno-duchową. Wierzy w moc natury i siłę wspólnej praktyki kobiet.

 

 


Josna Anna Wojtyło

certyfikowana nauczycielka Atma Kriya Yogi, Simply Meditation, od 2006 roku związana z organizacją Bhakti Marga Śri Swamiego Vishwanandy. Prowadzi sesje OM Healing, organizuje kursy Atma Kriya Yogi oraz Simply Meditation  e-mail: josna1008@gmail.com

 

 


Ewa Majka Zell

Gitarzystka obdarzona pięknym, mocnym głosem, prowadzi regularne sesje OM Healing w Gdańsku i w Gdyni, poprzedzane śpiewaniem mantr i badżanów. Na życzenie może poprowadzić OM Healing dla zorganizowanej grupy. Jest także terapeutką Reiki  e-mail: mamta.om@wp.pl

 

 


Martyna Filipska

Miłośniczka jogi oraz różnych form aktywności fizycznych. Pasjonatka i propagatorka zdrowej kuchni roślinnej. Była zaangażowana  w projekty charytatywne i artystyczne związane z kulturą Indii i Tybetu. Z wykształcenia biotechnolog, obecnie doktorantka na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym i oczekująca mama.

 

 


Dorota Pijanowska

Instruktorka Masażu Shantala, praktuje jogę w Gdańskiej szkole jogi Makai, studentka psychologii, na co dzień pracująca jako pedagog dziecięcy. Zafascynowana profilaktycznym działaniem kontaktu ,,skóra do skóry” na dziecko i matkę zaraz po porodzie. Interesuje się również wpływem doświadczeń z dzieciństwa na istotę osobowości dziecka i jego funkcjonowanie w życiu dorosłym.

 


Iwona Kubale

Jogę praktykuje od ponad 12 lat pod kierunkiem Swamiego Karmayogi Saraswati (indywidualny tok nauczania), Swami Saradanandy i Macieja Siudyły. Ukończyła certyfikowany Międzynarodowy Kurs dla Nauczycieli Jogi Szkoły Sivanandy (TTC). Listopad 2014 r. spędziła na Goa w Indiach, gdzie ukończyła miesięczny nauczycielski kurs tantra jogi w Shri Kali Ashram. W ośrodku Fuji-san prowadzi: jogę dla seniorów, zajęcia oddech i relaks z elementami jogi oraz jogę na zgubienie zbędnych kg.

 


Ewa Kaian Kochanowska

Od 17 lat ćwiczy jogę według szkoły Swamiego Sivanandy oraz medytuje pod kierunkiem mistrza zen Jakusho Kwonga Roshiego. Prowadzi zajęcia relaksacyjnej jogi oraz Mindful jogi. Jest nauczycielką Mindfulness certyfikowaną w Institute for Mindfulness-Based Approaches IMA. Prowadzi warsztaty redukcji stresu oraz uważnej jogi Metodą Redukcji Stresu Opartej na Uważności – Mindfulness-Based Stress Reduction MBSR. Twórczyni projektu i założycielka Kliniki Stresu – ośrodka edukacji prozdrowotnej i aktywnego uczenia się jak wykorzystywać własne zasoby do poprawy zdrowia i samopoczucia

 


Hari Karam

Nauczyciel Kundalini Jogi wg przekazu Yogi Bhajana. Autor i inicjator globalnego projektu „Joga Zdrowia” (www.jogazdrowia.pl).
Po latach treningów sztuk walki i medytacji od 2007r. nieustannie praktykuje i szkoli się w tradycji Kundalini Jogi. HariKaram naucza praktycznego zastosowania Kundalini Jogi w podnoszeniu jakości życia: „Kundalini Joga to wyjątkowy trening ciała, umysłu i świadomości – daj z siebie wszystko podczas treningu, a efekt w twoim codziennym życiu będzie gwarantowany”.

 


Justyna Borkowska

dyplomowana nauczycielka jogi wg metody Iyengara. Medytacją chrześcijańską i jogą pasjonuje się od ponad 13 lat. Regularnie uczestniczy w warsztatach doszkalających dla nauczycieli. W swojej sopockiej szkole Zatoka Jogi prowadzi klasy dla początkujących, zaawansowanych, a także klasy kobiece. Od 6 pogłębia wiedzę i doświadczenie w zakresie jogi twarzy. Prowadzi autorskie zajęcia dla ciężarnych i rodziców z dziećmi. Współtworzy sopocką szkołę rodzenia ‘Dobrze przygotowani”. Entuzjastka pracy z ciałem wg metody Feldenkraisa. Mama Antka, Franka i Klary.

 


Katarzyna Makowiecka

Od 7 roku życia trenuje taniec współczesny, potem pojawiła się fascynacja żywiołowym tańcem afrykańskim. Nie porzucając tańca zaczęła praktykować jogę; z początku wg metody Iyengara, później zgłębiała tajniki anatomii pod okiem nauczycieli ­fizjoterapeutów. Jednak dopiero po warsztatach ashtangi, które prowadził Tarik van Prehn, poczuła, że to jest właśnie TA joga. Pełna gracji, dynamiki, głębokiego oddechu. Joga przypominająca taniec, z piękną choreografią, niosąca spokój ducha. Podróż po Indiach, inspirująca praktyka i regularne wyjazdy z rodzinnej Gdyni – do “Yoga Republic” ­ by zgłębiać jogę pod okiem wyjątkowych nauczycieli, sprawiły, że każdy poranek zaczyna powitaniem słońca. Kurs nauczycielski ukończyła u Basi Lipskiej. Śpiewa w chórze gospel, gra na fortepianie, uwielbia język francuski. Oprócz tańca i jogi jej największą pasją jest muzyka. I dalekie podróże. Podczas każdej z nich szuka nowych, “jogowych” inspiracji. Zaprasza na regularne zajęcia do sopockiej Zatoki Sztuki. www.kasiamakowiecka.pl

 


Diana Sochacka

Praktykuje jogę wg. B.K.S. Iyengara od 13 lat. Od tego czasu systematycznie pogłębia praktykę i zdobywa doświadczenie. Jest obecnie w trakcie kursu przygotowującego  do stopnia Junior Intermidiate. Ukończyła szkolenia: międzynarodowe warsztaty Ritta Keller(Niemcy), Corin Biria (Francja), Lois Steinberg (USA), Gabriella Giubilaro(Wlochy), Shorat Aurora (Indie). Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara. Posiada państwowy dyplom uprawniający do wykonywania zawodu instruktor jogi. Diana jest też zawodowym  Dj-em, zajmuję się muzyką elektroniczną.

 


Sławek Grzyba

Instruktor  hatha jogi z państwowym dyplomem wydanym przez MENiS  w 2010 r. Jego przygoda z jogą zaczęła się w 2005 r. i trwa do dzisiaj. Pasjonują go dynamiczne odmiany jogi – ruch połączony z oddechem, płynność asan, wyciszenie umysłu. Vinyasa joga, której doświadczysz na jego zajęciach, da ci silne, elastyczne ciało i spokojny, opanowany umysł.