Diana Sochacka

Nauczycielka w Centrum Jogi Gdańsk, w stopniu Junior II.

www.centrumjogigdansk.pl

https://www.facebook.com/Centrumjogi/

„Dla mnie joga to nieustanna praca nad sobą, zagłębianie zarówno swoich ograniczeń jak i możliwości. Joga pozwala mi zaakceptować wszystko takim jakim jest. Asany wprowadzają mnie w stan wyciszenia i stabilności emocjonalnej. Od pierwszego dnia kiedy stanęłam na macie  joga stała się ważnym elementem mojej codzienności, joga pozwala mi odnaleźć w sobie spokój, harmonię duszy i ciała. Najwięcej radości sprawia mi moment kiedy nauczam i czuje , ze moja nauka rodzi w sobie pozytywne emocje. Pełne zadowolenia i spełnienia twarze moich uczniów dodają mi skrzydeł.”

Praktykuję jogę wg. B.K.S. Iyengara od 13 lat. Od tego czasu systematycznie pogłębiam praktykę i zdobywam doświadczenie.
Szkolenia: międzynarodowe warsztaty Ritta Keller(Niemcy), Corin Biria (Francja), Lois Steinberg (USA), Gabriella Giubilaro(Wlochy), Shorat Aurora (Indie)

W nauczaniu jestem precyzyjna, wyrozumiała i cierpliwa. Sekwencje asan dobieram w taki sposób, aby praktykujący mogli odkryć potencjał swoich możliwości oraz z szacunkiem i wrażliwością do siebie mogli z niego mądrze korzystać.

Sesje jogi prowadzę w oparciu o metodę B.K.S. Iyengara, którą wyróżnia szczególna uważność na kształtowanie poprawnej postawy tak, aby przepływ energii w ciele był jednostajny i niezakłócony. Dzięki wprowadzeniu zestawu pomocy takich, jak koce, drewniane klocki, paski,… wykonanie każdej pozycji jogi (asany) staje się możliwe dla wszystkich, bez względu na wiek, stan zdrowia i kondycję fizyczną.

Mieszkam i pracuję w Gdańsku i Sopocie. Moje pasje to joga i muzyka, które interesują mnie wzajemne. Interesuje i inspiruje mnie podróżowanie, praktyka jogi i spotkania z ludźmi w różnych miejscach na świecie.

Jestem czlonkiem Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara.
Posiadam państwowy dyplom uprawniający do wykonywania zawodu instruktor jogi.
Od 2010 roku prowadzę samodzielne zajęcia w szkołach jogi. Prowadzę zajęcia dla grup początkujących, zaawansowanych, z problemami kręgosłupa.
Kiedy akurat nie praktykuję jogi, to jestem Dj-em, zajmuję się muzyką elektroniczną albo podróżuje po świecie.  Najblizsza wyprawa w Grudniu 2016 to Indie, Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute w Punie.

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.